Is it Right! – ELAIZA (WYWIAD)

0,,17496150_401,00

Elaiza – to polsko-niemiecki zespół. Reprezentantki Niemiec podczas Konkursu Piosenki Eurowizji 2014 w Kopenhadze. Ich piosenka „Is it Right” nie osiągnęła sukcesu podczas rywalizacji konkursowej, jednak w Polsce stała się hitem. Co u nich słychać? Jak wspominają udział w Eurowizji?

ELAIZA

Damian : Serdecznie dziękuje wam za wywiad:) Pozdrowienia z Polski!

Damian: Dla osób, które jeszcze nie zdążyły was poznać. Jakiego rodzaju muzykę tworzycie?

Elaiza Band: Nasza muzyka jest kolorowa. W naszej twórczości łączymy wiele rodzajów muzyki i instrumentów (kontrabas, akordeon). Myślę, że na naszą muzykę mają też wpływ moje korzenie Polsko-Ukraińskie, ale nie można zapominać także o Niemczech. 🙂 Tak więc wiele osób postrzega naszą muzykę jak Neo Folk.

Pisanie piosenek dla nas oznacza w pewnym sensie „fotografowanie” chwil. Dlatego pomyślałyśmy, że nasz album nazwiemy GALLERY. Kiedy się jej słucha to jest to jak chodzenie po galerii. Każdy utwór jest jak inny obraz z innym dźwiękiem. 🙂 Także serdecznie zachęcamy do jej posłuchania:)

Damian: Jakie są twoje pasje poza muzyką?

Elaiza: Mam wiele pasji. Oczywiście muzykę stawiam na pierwszym miejscu ale lubię też sztukę i modę.

Damian: Każdy artysta tworzący muzykę ma kogoś, kto jest dla nich inspiracją. Czy wy też posiadacie inspiracje, autorytety w muzyce?

Elaiza: Szczerze mówiąc nie inspiruje nas nikt inny. Jesteśmy zespołem i inspirujemy się wspólnie. 🙂

esc-elaiza-540x304

Damian : W 2014 roku reprezentowałyście Niemcy w Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze. Jak wspominacie swój udział?

Elaiza: To był dla nas bardzo ekscytujący czas. Podeszłyśmy do niego emocjonalnie. To było jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu.

Damian: Dzięki udziale w Eurowizji – Polacy poznali waszą piosenkę „Is it Right” która stała się wielkim hitem. A czy wy znacie Polskich artystów?

Elaiza: Tak. Mieliśmy okazję poznać kilku polskich artystów. Podczas pobytu w Kopenhadze poznaliśmy Donatana & Cleo a kiedy wystąpiliśmy w tamtym roku na Sopot Festival spotkaliśmy wiele ciekawych artystów m.in Margaret czy Ewę Farną.

Damian : Jakie są wasze plany muzyczne na przyszłość?

Elaiza: W tej chwili pracujemy nad swoim drugim albumem, a po jego wydaniu planujemy TOUR z koncertami. Może przyjedziemy do Polski? Kto wie:)

Damian : Serdecznie dziękuje za rozmowę. Życzę powodzenia w pracy muzycznej.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: