Tysiące Głosów odc.11 – Taraka (WYWIAD)

12751838_749142771854634_237531449_o.jpg

Dziś kolejny odcinek cyklu „Tysiące Głosów” – Tym razem przedstawiamy wam zespół TARAKA, który będziemy mogli zobaczyć już 5 marca podczas Finału Polskich Selekcji do Eurowizji. Skąd są? Jaką muzykę tworzą? Sprawdźcie sami.

TARAKA

Damian: Witam serdecznie.

Damian: Dla osób, które kompletnie was nie znają. Kiedy powstał zespół i jakiego rodzaju muzykę tworzycie?

Taraka : Taraka to zespół znakomitych muzyków z Polski i Ukrainy, który powstał w 2012r. Pomysłodawcą, kompozytorem, autorem oraz producentem tego projektu, jest Karol Kus autor wielu przebojów (min. Nie kłam, że kochasz mnie). Istotnym elementem jest wyjątkowe podejście zespołu do tworzonej muzyki. Każda z piosenek posiada zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, swoją osobną, niepowtarzalną historię. W kompozycjach nie ma przypadkowych bądź nieprzemyślanych dźwięków, są za to bogate i różnorodne brzmienia instrumentów akustycznych.

12752172_749142768521301_877598204_o

Damian : Sama nazwa zespołu jest bardzo interesująca. Jak powstała?

Taraka: Generalnie już od wielu lat czerpię inspiracje z słowiańskich brzmień i rytmów ludowych. Na przełomie tych lat jako kompozytor i muzyk współpracowałem z wieloma znakomitymi muzykami z Polski, Białorusi i Ukrainy. Moje pomysły muzyczne były zapisywane w formie notatek, aż urosły do rangi bogatego repertuaru muzycznego. Wtedy narodził się też pomysł urzeczywistnienia tego projektu. TARAKA w języku starosłowiańskim oznacza „tarzać się” oraz opisuje człowieka, który do celu dochodzi poprzez wytrwałość i ciężką pracę. Uznałem więc, że będzie ona idealna dla tego zespołu.

Damian: W swojej muzyce pokazujecie kulturę miejsc z których pochodzicie. A kto jest waszym autorytetem muzycznym?

Taraka: Jest wiele wykonawców, którzy wpłynęli na mój osobisty rozwój i wrażliwość muzyczną : L. Cohen, Pink Floyd i wielu innych. Są to wykonawcy, którzy oprócz wrażliwości i wielkiego talentu przekazywali ważne treści i mimo tego, że gramy inną muzykę idea przekazu jest dla mnie najważniejsza. Dlatego na Eurowizję startujemy żeby pojechać z ważnym przekazem. Inaczej nie miałoby to dla nas żadnego sensu.

12755135_749142755187969_1176424852_o

Damian: Wywołując już temat Eurowizji. Jesteście w Finale krajowych selekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Czy możecie uchylić rąbka tajemnicy na temat swojego występu?

Taraka: Nie chcemy jeszcze zdradzać szczegółów naszego występu. Niech to pozostanie niespodzianką.

Damian: Kogo uważacie za największego konkurenta w drodze do Sztokholmu?

Taraka: Wszystkich konkurentów traktujemy tak samo. Głosowanie smsowe to nie to samo co rankingi internetowe na portalach i tabloidach. Ten dzień (5 Marca), będzie weryfikował wszystko i dlatego skupimy się tylko i wyłącznie na koncercie.

65b8e9d94d549632a39929e51fb36374

Damian: Gdybyście mieli odpowiedzieć na takie pytanie – Jakie są plany na przyszłość zespołu Taraka?

Taraka: Wygrać preselekcje, wygrać w Sztokholmie a potem zobaczymy. A tak na serio to czas pokaże. Jedziemy w duzą zagraniczną trasę z promocją naszego filmu dokumentalnego, który nakręcilismy w ubiegłym roku na Ukrainie. Wydajemy z Polskim Radiem w czerwcu nową płytę. Oczywiście koncertujemy w Polsce.

Damian: W takim razie – Życzę wam wszystkiego dobrego, spełnienia wszystkich celów i do zobaczenia już 5. marca, kiedy to wystąpicie na scenie w Finałowym Koncercie. A was zapraszam do odsłuchania piosenki zespołu Taraka „In The Rain”! 

 

 

Reklamy

Jedna myśl na temat “Tysiące Głosów odc.11 – Taraka (WYWIAD)

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: