B3 – Beata [2016] (RECENZJA)

353237_1474017479_d17e_p.jpeg

W ubiegły piątek na rynku pojawiła się muzyczna nowość od Beaty Kozidrak. Album B3 to kolejne wydawnictwo artystki. Czy warto go posłuchać ? kupić?

353237_1474017479_d17e_p.jpeg

B3 to najnowsze wydawnictwo od znanej i wielkiej artystki jaką jest Beata Kozidrak. Przez lata związana z zespołem Bajm, tym razem zdecydowała się na wydanie albumu solowego.

Tytuł albumu „B3” możemy rozumieć dwuznacznie. B3 – jako Beata i 3 jako trzecia płyta solowa artystki. Nazwę można rozumieć także w inny sposób bowiem B3 możemy oznaczać „Be Free” czyli być wolną.

e48fddeb-8b0b-463e-b7de-592821f8cfd4.jpg

Po wielu zmianach w życiu prywatnym tytuł ma ogromne znaczenie. Na krążku w wersji podstawowej znajdziemy 11 utworów. Krążek B3 rozpoczyna dobrze znane już szerszej publiczności „Bingo” czyli pierwszy singiel promujący album. To świetne rozpoczęcie płyty, w pewnym sensie radosne a z drugiej strony możemy usłyszeć:

„(…) Nie chce tak jak ty być sama”.

Kolejnym utworem na płycie jest równie znane „Upiłam się Tobą”. Artystka wydała ten utwór w trakcie wakacji. To z pewnością jeden z hitów a’la wakacyjnych. Dobra melodia, wciągający refren to jego wielkie atuty.

wp_20160920_13_24_53_pro

W dalszej części „B3” – Beata Kozidrak zabiera nasz w pewnym sensie do swojego życia. Teksty w utworach mówią o życiu, rozstaniu i miłości. W jednej z piosenek możemy usłyszeć :

„Zabrakło nam prostych słów. Żeby nasz zamek trwał, żeby do góry rósł.

Zabrakło dni, pełnych łez. (…) Gdy dotykałeś mnie”

 Artystka bardzo odkrywa siebie w tej płycie. To wszystko m.in dzięki genialnym tekstom Ani Dąbrowskiej, która napisała większą utworów na „B3”. Nie można zapominać tutaj jednak o wspaniałych wykonaniach i głosie Beaty Kozidrak.

wp_20160920_13_24_43_pro

TRACKLISTA „B3” (wersja podstawowa) :

 1. Bingo
 2. Upiłam Się Tobą
 3. Nie Kochaj Mnie
 4. Niebiesko-Zielone
 5. Obok nAs
 6. Słońce na Dłoni
 7. Blizny
 8. Ruchome wydmy
 9. Zamek na Piasku
 10. Drugie Dno
 11. Letni Wiatr

Na krążku znajdziemy bardzo dobre utwory popowe ale także ballady. To z pewnością spójne i dobre wydawnictwo. Wokalistka przekazuje w swych utworach miłość, tęsknotę i rozstanie..

Jednym z moich ulubionych utworów na płycie jest „Obok NaS” po wysłuchaniu którego miałem „ciary”. Wspaniały głos Beaty, tekst : „Miłość jest obok nas” i chór w refrenie powoduje, że ten utwór z pewnością zapadnie w mojej pamięci.

Moim typem na kolejny singiel jest natomiast utwór „Zamek na piasku”.  Piosenka ze świetnym, łatwym do zapamiętania refrenem pokazuje inne oblicze wokalistki. To byłby inny singiel niż dotychczasowe „Bingo” czy „Upiłam się Tobą”.

Co do słabszych utworów z B3 to należy do nich, według mnie „Niebiesko-Zielone”.

Podsumowując nowe wydawnictwo B3 od Beaty Kozidrak prezentują hasło : MIŁOŚĆ. W wielu utworach usłyszymy to słowo. Warto było czekać na ten trzeci solowy album artystki. Jest to spójny, ze wspaniałym tekstem i mądrym przesłaniem.

To z pewnością album warty wysłuchania! W sam raz na jesienną nudę za oknem

OCENA : 9.5

 

Reklamy

2 myśli na temat “B3 – Beata [2016] (RECENZJA)

Dodaj własny

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: