Przeciwności – Szymon Chodyniecki [2016] (RECENZJA)

0005ZIL8FKNHKC16-C122-F4.jpg

W piątek ukazał się debiutancki album Szymona Chodynieckiego. Co znajdziecie na krążku?

d460a288-cdde-42f8-8143-3f1b640b35ec.jpg

Szymon Chodyniecki to młody wokalista. Swoją działalność artystyczną rozpoczął w 2006 roku w zespole Immortal Midnight, który założył wraz ze szkolnym kolegą. Jego kariera nabrała tempa po nagraniu utworu z Lodovicą Comello – włoską aktorką i piosenkarką znaną z serialu dla młodzieży „Violetta”.

Dzięki temu duetowi o Szymonie zrobiło się głośno i wokalista wykorzystał ten dobry czas. Świat ujrzał jego singiel „Sam na Sam” a potem kolejne utwory.

W piątek ukazał się debiutancki album Szymona Chodynieckiego „Przeciwności”. Na krążku znajdziemy 12 premierowych utworów w tym dobrze już znane fanom : „Sam na Sam” czy „Z całych sił” z którym to utworem wokalista startował w konkursie SuperPremier na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.

14199521_10157399684325181_7669840555675236543_n.png

Album rozpoczyna utwór „Wyłącz stres”, który niesie za sobą dobrą energię i wskazuje, że każdy ze słuchaczy może zrobić coś dla siebie. Słyszymy:

„(…) Z chwilą leć i nie poddawaj się”

W tym utworze słychać charakterystyczne gwizdanie, które można było już usłyszeć w utworach Szymona.  Na krążku znajdziemy także odwołanie w pewnym sensie do Justina Timberlake’a. Utwór „Kod na Sen” i „Pokaż mi” starają muzyką nawiązać do tej muzycznej potęgi Justina – niestety nie jest to zbyt dobre w tym przypadku. Utwory pod względem muzycznym brzmią całkiem ciekawie ale nie współgrają z tekstem.

W obu utworach możemy natomiast usłyszeć dobry głos wokalisty w różnych rejestrach.

Po „atrakcjach” zafundowanych w tych utworach przenosimy się w świat dużo bardziej znany czyli POPu. Mowa tutaj o utworze „Sam na Sam”. To świetna piosenka. Tu wszystko współgra i to z pewnością może podobać się słuchaczom. Nic więc dziwnego, że ten utwór to największy hit Szymona.

W dalszej części albumu możemy usłyszeć kolejne dobrze znane już utwory, które zostały udostępnione przez wokalistę przed wydaniem albumu czyli „Drogowskaz” i „Cicho”. Chwytliwe refreny, dużo gitary i dobry głos to z pewnością duże atuty tych piosenek.

Na uwagę zasługuje także utwór „Z całych sił”, który Szymon Chodyniecki zaprezentował na żywo podczas Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. To ciekawa, popowa kompozycja, która jest spójna. Świetnie wypada tutaj także gwizdanie (po raz kolejny), które jest słyszalne po refrenie a przed zwrotką.

Podsumowując, debiutancki album Szymona Chodynieckiego można uznać za dość udany. Na płycie słyszymy dobry POP. Minusem jest tutaj według mnie małe zróżnicowanie muzyczne. Album i utwory w większości są tutaj na tzw. „Jedno kopyto” co po przesłuchaniu całości jednym tchem z czasem może trochę nudzić.

OCENA: 7/10 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: