Michał Żurawski i Ludwik Borkowski zwycięzcami Azja Express! 

d9e70fc69d3930fab678e2124ee07a24

Znamy zwycięzców 1.edycji programu Azja Express. Co wydarzyło się w tym odcinku?

Azja Express to nowość na antenie TVN. Przez 2 miesiące widzowie mogli obserwować pary, które w pocie czoła walczyły z przeciwnościami losu, głodem o to aby przejść dalej. Chyba nikt nie zapomni tekstów jak : „Nie mów do mnie teraz!” czy „Nie w głowę Renata!”

Egzotyczna przygoda w Azji dobiegła końca. Pary podążały po 4 państwach aby zdobyć upragniony cel. Na ich drodze było dużo nie przewidzianych sytuacji a także trudnych do wykonania zadań. Nie obyło się również bez kłótni i złych emocji, natomiast najsilniejsi i najbardziej wytrzymali dotarli do finału, by w ostatnim wyścigu osiągnąć sukces.

W wielkim finale walczą:

• Agnieszka Włodarczyk i Marysia Konarowska,

• Michał Żurawski i Ludwik Borkowski,

• Iza Miko i Leszek Stanek.

azja-express-odc-13-final_27232672.jpg

Trzy finałowe pary zaczęły ostatni wyścig w Tajlandii. Celem jest dotarcie do Bangkoku natomiast nie było to proste zadanie. Na uczestników czekało parę trudnych wyzwań.

Pierwsze zadanie odbyło się w starożytnym mieście Ayutthaya. Uczestnicy musieli odświeżyć sobie pamięć i przypomnieć parę faktów z wcześniejszych zadań, ponieważ pary musiały odpowiedzieć na zadane im pytania. Każda zła odpowiedź oznaczała opóźniony start.

azja-express-odc-13-final_27232688.jpg

Kolejnym wyzwaniem była gra o amulet, która odbyła się w Muzeum Smoka w Suphanburi, w której znajduje się największa rzeźba smoka. Uczestnicy musieli nauczyć się piosenki w języku tajskim co nie było prostym zadaniem.

324b387e77adf1c71f1cc820152e.1000.jpg

Ostatnim etapem wyścigu było nauczenie się najdłuższej nazwy miejscowości na świecie. Para, która prawidłowo wyrecytowała nazwę miejscowości mogła przeprawić się przez rzekę Menam i udać się na miejsce finałowe. W ścisłym finale zabrakło miejsca dla Leszka i Izy. W finale także nastąpiła walka o amulet. Finaliści musieli wykonać trzy zadania : fotograficzne, na targu kwiatowym i na loterii. Po ich wykonaniu jedna z par zdobyła złoty amulet warty 10 tysięcy złotych. W tym zadaniu lepiej poradzili sobie Michał i Ludwik.  Zadaniem finałowym było znalezienie złotej flagi Azji Express i uderzenie w gong. 

Kto pierwszy dotrze do Wat Pho i wykona zadanie wygrywa program. Ta sztuka udała się Michałowi i Ludwikowi. 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: