Divide – Ed Sheeran [2017] (RECENZJA)

ed-sheeran-divide-album-artwork-1483523229-editorial-short-form-0

Już jest najnowsze „dziecko” od brytyjskiego wokalisty Edd’a Sheerana. Czy muzyk trzyma poziom?

ed_sheeran

Na światowych rynkach więcej płyt od Eda Sheerana sprzedaje tylko Adele. Warto zadać sobie pytanie : Jak ten brytyjski wokalista to robi? Co ma w sobie?

Ed Sheeran z powodzeniem od kilku lat zdobywa światowy rynek muzyczny. Kiedy świat obiegła informacja o nowych utworach i albumie „Divide” – wszyscy oszaleli. Czy naprawdę jest tak dobrze?

Divide to trzeci studyjny album rudowłosego brytyjczyka. Producentem jest sam Sheeran we współpracy z Bennym Blanco, z którym pracował także przy poprzednim albumie. Sheeran podjął się współpracy także z Johnnym McDaidem, Mikem Elizondo i Stevem Maca.

Na krążku znajdziemy 16 utworów i wszystkie, co bardzo ważne zostały napisane przez Ed’a Sheerana.

TRACKLISTA:

 1. Eraser
 2. Castle on The Hill
 3. Dive
 4. Shape of You
 5. Perfect
 6. Galway Girl
 7. Happier
 8. New Man
 9. Hearts Don’t Break Around Here
 10. What Do I Know?
 11. How Would You Feel (Paean)
 12. Supermarket Flowers
 13. Barcelona
 14. Bibia Be Ye Ye
 15. Nancy Mulligan
 16. Save Myself

ewnh-8aktaf2kj8x4xmdoxoja4mtsign

Album rozpoczyna utwór „Eraser”. Kompozycja dość odróżniająca się od innych z tego krążka i nie do końca tu pasująca. Ale z pewnością nie można uznać jej za beznadziejną lub taką, która do niczego się nie nadaje. „Dwójka” to znany już singiel „Castle on The Hill”, który promował najnowszy album brytyjskiego artysty. To świetnie stworzona kompozycja. Znów (jak zresztą) w większości utworów słychać gitarę, z którą Ed Sheeran po prostu się nie rozstaje. „Dive” to natomiast powrót do korzeni w krążka „X”. To utwór, który w pewnym sensie odpowiada np. „Thinking Out Loud” z poprzedniego wydawnictwa artysty.

Szczerość?! Tak! To przede wszystkim słychać na całym krążku. Fenomenalnie brzmi utwór „Perfect” w którym można usłyszeć zarówno liryczną stronę Edd’a Sheerana ale także mocniejszy wokal. Zupełnie inną, dość odmienną twarz rudowłosy muzyk pokazuje m.in w utworze „Biblia Be Ye Ye” w którym można usłyszeć dość nietypowe dla muzyka rytmy. W „Nancy Mulligan” Ed powraca do dawnych czasów brytyjskiej, szkockiej i irlandzkiej muzyki. Słychać w nim skrzypce i inne ciekawe instrumenty. To naprawdę udana i zupełnie inna kompozycja! Za co wielkie brawa!

Oczywiście na „Divide” nie brakuje tego, za co cały świat pokochał twórczość Edd’a Sheerana czyli ballad. Mamy tu szeroką gamę tego typu utworów od „Happier” poprzez „Hearts Don’t Break Around Here” aż po „How Would You Feel (Paean)”.

Podsumowując, „Divide” czyli najnowszy album Edd’a Sheerana z pewnością można zaliczyć to bardzo udanych. Muzyk mimo wielkiej popularności i milionów sprzedanych płyt, w dalszym ciągu pozostał skromnym, zwykłym chłopakiem z gitarą i rudymi włosami. Jeśli ktoś kocha brytyjskiego muzyka to na pewno się nie zawiedzie. Jeśli go nie kochał? To może czas zacząć! Ciekawe kompozycje, instrumenty i rytmy irlandzko-brytyjskie wywodzące się z tradycji to wielki plus. My polecamy!

OCENA: 9.7/10 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: