All Your Fault: Pt. 1 – Bebe Rexha [2017] (RECENZJA)

Znalezione obrazy dla zapytania bebe rexha all your fault recenzja

Bebe Rexha to jedna z lepiej zapowiadających się artystek na światowym rynku muzyczny. Co znajdziecie na jej EPce?

Bebe Rexha, właściwie Bleta Rexha to amerykańska piosenkarka i autorka tekstów pochodzenia albańskiego. Wokalistka właśnie wydała album „All Your Fault”

Na EP-ce znajdziemy 6 utworów w tym 2 wykonane z gościnnym udziałem Ty Dolla $ign oraz G-Eazy.

Tracklista

  1. Atmosphere
  2. I Got You
  3. Small Doses
  4. F.F.F (feat. G-Eazy)
  5. Gateway Drug
  6. Bad Bitch (feat. Ty Dolla $ign)

Album rozpoczyna piosenka Atmosphere. Zachowany w spokojnym tonie utwór jest znakomitym zaproszeniem do przesłuchania całej reszty płyty. Pokazuje, nieco melancholijną i wersję artystki. Przyznam, że nie spodziewałam się takiej odsłony Bebe zważywszy, że jej kompozycje są zazwyczaj skoczne, taneczne.

Drugi piosenką jest znany już kawałek zatytułowany I Got You. Utwór zaczyna się dość spokojnie, buduje napięcie by w refrenie delikatnie podkręcić tempo, jednocześnie jest to najbardziej taneczna kompozycja na krążku.

Small Doses jest utrzymana w stylu typowo electro-popowym. Podobnie jak w przypadku Atmosphere utwór spokojny.

Kolejną piosenką jest F.F.F z gościnnym udziałem G-Eazy. Utwór również bardzo dobry choć największą uwagę przykuwa rozwinięcie tajemniczego tytułu: Fuck Fake Friends. Zaskoczeniem było dla mnie dobre połączenie popu z rapem, który, jak wiadomo, nie raz okazywał się wielkim niewypałem.

Gateway Drug to typowo electro-popowa piosenka, którą uważam za najmniej udaną. Utwór dość nudny, nie posiadający jakiegokolwiek punktu kulminacyjnego a momentami wydaje się dość topory.

Na koniec pozostaje Bad Bitch wykonany wraz z raperem Ty Dolla $ign. Piosenka wywołuje mieszane uczucia – jakby połączenie 2 różnych muzyków na siłę – on swoje, ona swoje.

Znalezione obrazy dla zapytania bebe rexha

Oczywiście, płyta jest zachowana w konwencji piosenek typowo radiowych, ale są to utwory, które można przesłuchać z ogromną przyjemnością, różnorodność piosenek: ballady czy typowo taneczne, jest tylko jednym z przykładów jakie posiada krążek. Jak wiadomo, nic nigdy nie jest idealne i płyta ma swoje wzloty i upadki. Za najmocniejsze utwory można uznać Atmosphere oraz I Got You, z kolei za najsłabszy punkt Gateway Drug. Osobiście mogę polecić ten krążek każdemu, kto lubi słuchać muzyki zachowanej w tej właśnie konwencji.

Ocena: 7,5/10

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: