„Kobiety kobietom” czyli relacja z akustycznego koncertu Edyty Górniak w Poznaniu! (RELACJA)

Edyta Górniak znów dała popis! Oto relacja z koncertu artystki w Poznaniu! Jak było?

13 marca 2017r miałam przyjemność uczestniczyć w akustycznym koncercie Edyty Górniak podczas charytatywnej gali „Kobiety kobietom”. Koncert odbył się w przepięknym wnętrzu Teatru Wielkiego w Poznaniu. Edyta w trakcie koncertu zaprezentowała zarówno swoje najbardziej znane utwory m.in „Jestem kobietą”, „To nie ja”, „Nie proszę o więcej”, jak również covery które od lat znajdują się w jej repertuarze tj. „Kasztany”, „Nie opuszczaj mnie”, „(You make me like) A natural woman”.


Klimat Teatru Wielkiego, scena bez spektakularnych wizualizacji i tancerzy oraz mikrofon, tyle wystarczyło aby Edyta zaczarowała publiczność, która zresztą już od pierwszych chwil ciepło ją przyjęła. Edyta swobodnie czując się na scenie kilka razy zachęcała publiczność do wspólnego śpiewania. W przerwach między piosenkami pozwalała sobie na czasem krótsze, czasem dłuższe wypowiedzi. Dawało to poczucie mniejszego dystansu pomiędzy Artystką a publicznością. Jednym z wyjątkowych punktów koncertu było przygotowanie niespodzianki dla Fanów w postaci wzruszającego utworu o przyjaźni „That’s the way I feel about You” którego nie śpiewała od prawie 10 lat, za co została nagrodzona ogromnymi brawami. Koncert wyjątkowy z kilku względów, po pierwsze dlatego, że był on w szczytnym celu pomocy ofiarom przemocy w rodzinie. Po drugie był to koncert akustyczny, a takie koncerty dotychczas Edyta dawała jedynie podczas występów zamkniętych dla klasy biznesu.

Przepiękny głos, prawdziwość na scenie w interpretacji i przekazywaniu emocji to jest to czym Edyta zachwyca od lat i teraz nie było inaczej. Oczarowana publiczność nagrodziła jej talent i występ. Owacjom nie było końca. Nie schodząc ze sceny wzruszona Edyta wykonała ponownie jeden z utworów na bis.

Abstrahując od wszystkich informacji jakie pojawiają się na jej temat w mediach, kolejny raz udowodniła, że ma ponad przeciętny talent, który inspiruje, zachwyca i pozwala w tej jednej chwili przenieść się do innego świata. Scena jest jej „domem” w którym tworzy Magię, której kupić nie można. Ta Magia jest albo jej nie ma i Edyta właśnie swoim głosem potrafi ją stworzyć.


Relacja, Fotografie oraz Wideo – Izabela Szargulska

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: