Debiuty Muzyczne #45

FotorCreated

Zapraszam na kolejne już debiuty muzyczne. Kogo wyszukaliśmy dla was tym razem? Zapraszam na krótką relację.

Zapraszam na kolejny odcinek Debiutów Muzycznych. Dzisiaj czas na Debiutantów z Australii a także dwie propozycje z Polski.

THE MURLOCS

5446494.jpeg

The Murlocs jest to zespół rockowo-bluesowy, który powstał w 2011 roku w Australii. Główny wokalista zespołu Ambrose Kenny-Smith i gitarzysta Cook Craig grają także w King Gizzard I Kreator Lizard. Zespół posiada na swoim koncie dwa albumy studyjne. 5 kwietnia biezącego roku pojawił się najnowszy utwór zespołu pt. „Noble Soldier”.

OCTAVIA

plusminus_infinity_cover.jpeg

Przedstawiamy premierowy singiel “Plus Minus Infnity” w wykonaniu Octavii. Utwór został nagrany, wyprodukowany i wydany przez brytyjskiego wydawcę. Zapowiada nowy album artystki, nad którym pracują muzycy znani ze współpracy m.in. z Amy Winehouse.

Do utworu powstał teledysk, który można obejrzeć pod tym linkiem:

W ubiegłym roku szerokim echem odbił się w mediach jej cover utworu „Writings on the Wall” z filmu z Jamesem Bondem „Spectre”. Do tej piosenki powstał niezwykły klip:

Do tej pory artystka kojarzona była ze środowiskiem jazzowym: polskim i brytyjskim, ale to już przeszłość. Octavia zdecydowała się pokazać tym razem z zupełnie innej strony. Jej nowe kompozycje to świetnie skrojone, popowe kawałki w najlepszym wydaniu.

Octavia tworzy swój własny muzyczny styl łącząc w popie słowiańską melodyjność z hip hopowym groovem i tanecznymi rytmami. Jej nowy utwór jest tego idealnym przykładem. Octavia nazywa ten styl FUTURE POP. Skąd takie określenie? „Muzyka pochłania mnie całkowicie. Robiłam w życiu wiele rzeczy, ale muzyka zawsze była na pierwszym miejscu. Ciągle szukam inspiracji. Moje utwory powstają w sposób częściowo tradycyjny, ale częściowo w sposób będący znakiem naszych czasów – wirtualnie, na łączach z ludźmi z kilku kontynentów. Starałam się wykorzystać tę wielowątkowość i różnorodność kultur środowiska, z którym pracuję. Słychać to w mojej muzyce.”Octavia pochodzi z Polski, ale żyje i pracuje także w Londynie. Jest utalentowaną piosenkarką – posiada skalę głosu obejmującą cztery oktawy, pisze zarówno muzykę jak i teksty. Jest flecistką. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Podyplomowego Studium Jazzowego im. H. Majewskiego w Warszawie. Stypendystką Conservatorium A. Casselli w L’Aquilli i Santa Cecilia w Rzymie we Włoszech (flet poprzeczny i śpiew operowy). Wokalistka współpracuje ze znakomitymi muzykami znanymi w kraju i na świecie, takimi jak: Krzesimir Dębski, Piotr Rubik, Tomasz Szymuś , Michał Urbaniak i inni.

LEON

4-5-1024x576.jpg

LEON czyli Paweł Krześniak to 22 letni gitarzysta i wokalista pochodzący z Ostródy. Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Jego muzyczna droga zaczęła się w wieku 13 lat zakładając zespół NoXX.

W późniejszym okresie wokalista udzielał się w zespole ŁOSOŚ, z którym pojawiał się na wielu festiwalach i konkursach rockowych. W swoim dobytku posiada wiele nagród, z których warto wymienić: „Prorock” w Olsztynku, „RockMayFestival” w Skierniewicach, „ENrock” w Malborku czy „Seven Rock Festival” w Węgorzewie. Grupa pod wodzą Pawła nagrała dwie Epki.

Obecnie Paweł postanowił rozpocząć działalność solową, używając do tego swojego drugiego imienia LEON. Artysta z piosenką „Tylko powiedz” wygrał finał marca programu „O!Polskie Przeboje” i tym samym został pierwszym finalistą.

Na dzisiaj to już wszystko a ja zapraszam za tydzień na kolejne debiuty muzyczne.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: