Debiuty Muzyczne #303

dnia

Czas pokazać Wam kolejnych młodych i utalentowanych artystów!

Marcin Szczurski– uczestnik polskiej oraz francuskiej edycji programu „Mam Talent”, finalista preselekcji do konkursu Eurowizji w San Marino. W drugiej połowie 2021 roku wydał swoją debiutancką płytę pt. „W poszukiwaniu siebie”. Album promowany był m.in. przez singiel pt. „Taksówka”. Lyrics Video do tego utworu zdobyło ponad milion wyświetleń w serwisie YouTube. W maju tego roku powraca z nowym materiałem. Dochód z piosenki przekazany będzie stowarzyszeniu SIEMACHA. Jest to organizacja zaangażowana w pomoc ofiarom konfliktu, a w szczególności dzieciom. Utwór ‚MÓJ DOM PŁONIE’ to protest song, manifest, który dotyczy nie tylko wojny na Ukrainie, ale także słabej sytuacji polskiej psychiatrii i trudno dostępnego wsparcia psychologicznego w Polsce, przede wszystkim dzieci- szczególnie w chwili wojny. Pomysł na utwór zrodził się, gdy sam doznawałem kryzysu psychicznego… myślałem, że nic nie może pomoże…. że mój dom płonie…. ale wtedy pomogła mi muzyka. Gdy sam doświadczyłem podnoszącej na duchu mocy muzyki, stwierdziłem, że jako wyraz wsparcia, jedności dla Ukrainców dokończę utwór, bo nawet jeśli dom płonie, to nie jest koniec… Do chęci wsparcia Ukrainy muzyką zainspirowała mnie też piosenka „Mamo tyś płakała” Sanah i Igora Herbuta. Sam kształcę się na psychoterapeutę, jestem muzykoterapeutą i wiem, jak ograniczona jest pomoc psychiczna i psychiatryczna dzieciom -szczególnie dzieciom z Ukrainy, gdy teraz jej potrzebują.

Jola Tubielewicz – wokalistka i kompozytorka. Na dużej scenie po raz pierwszy pojawiła się w koncercie „Debiuty” w 2008 roku, na 45 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Wielokrotnie uczestniczyła również w programie „Szansa na Sukces”, emitowanym przez TVP 2. Po wygraniu w 2010 r. odcinka z udziałem Patrycji Markowskiej wystąpiła w finale „Szansy” w Sali Kongresowej. W 2013 roku Jola w show muzycznym Polsatu „Must Be the Music”,jako zdobywczyni dzikiej karty przyznanej przez słuchaczy radia RMF Fm, doszła aż do finału. Nagrała piosenkę do serialu „Na krawędzi 2”, emitowanego w Tv Polsat. Współpracowała z Custom34 Studio co zaowocowało dwoma autorskimi singlami : „Adrenalina” i „Nie wiesz”. Utwór „Mówiłam Ci” to drugi po „Czarnej Wdowie” singiel promujący debiutancki album Joli Tubielewicz. Muzykę do utworu skomponował ceniony polski muzyk i gitarzysta Grzegorz Skawiński. Z kolei autorką tekstu jest Marianna Skorupowska.

Filip Sterniuk pochodzi z Opola, a obecnie mieszka w Warszawie. Ukończył Szkołę Muzyczną w klasie saksofonu i zdecydował, że będzie śpiewał, ale nie chciał iść na Akademię Muzyczną. Rozpoczął więc naukę podczas prywatnych zajęć. W przeszłości występował m.in. w opolskich konkursach muzycznych oraz w programie „Szansa na sukces”. Większej publiczności zaprezentował się biorąc udział w The Voice of Poland, gdzie odpadł w bitwach. Mimo wszystko w programie zaprezentował się bardzo godnie i walczył dzielnie do ostatniego momentu. Artysta zaprezentował swój pierwszy debiutancki singiel pt. Daj mi chwilę.

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s